Menu1

Chemiczny "Hihot"

IgNoble'98

Laureaci IgNobli 1998:

PROJEKTOWANIE   ZABEZPIECZEŃ:

Troy Hurtubise z North Bay (Ontario) za opracowanie i osobiste przetestowanie pancernego kostiumu, odpornego na działanie niedźwiedzia Grizzly. (Film pt. „Projekt Grizzly”)

BIOLOGIA:

Peter Fong z Getysburga (Pensylwania) za wkład włożony w uszczęśliwianie jadalnych mięczaków poprzez podawanie im Prozacu (popularny lek antydepresyjny). Artykuł pt. „Wywoływanie porodów w małżach Sphaerium striatinum za pomocą selektywnych inhibitorów serotoniny” opublikowany w „Żurnalu Eksperymentalnej Zoologii”.

STATYSTYKA:

Jerald Bain ze Szpitala Mt. Sinai w Toronto i Kerry Simionski z Uniwersytetu w Albercie za precyzyjną pracę pt. „Zależność między wzrostem, długością penisa i rozmiarem stopy” opublikowany w „Rocznikach badań nad seksem”.

EDUKACJA NAUKOWA:

Dolores Krieger z Uniwersytetu w Nowym Jorku za przedstawienie zalet metody terapeutycznej, w której pielęgniarki manipulują polami energetycznymi chorych pacjentów poprzez ostrożne unikanie kontaktu fizycznego z tymi właśnie pacjentami.

EKONOMIA:

Richard Seed z Chicago za wysiłki zmierzające do rozkręcenia światowej gospodarki poprzez klonowanie siebie i innych.

MEDYCYNA:

Caroline Mills, Meirion Llewelyn, David Kelly i Peter Holt ze szpitala w Newport (Walia) za uważną publikację medyczną pt. „Człowiek, który ukłuł się w palec i cuchnął przez pięć lat”, która ukazała się w piśmie „Lancet”.

LITERATURA:

Dr Mara Sidoli z Waszyngtonu za olśniewający raport „Pierdnięcia jako obrona przed niewypowiedzianym strachem” umieszczony w „Żurnalu Psychologii Analitycznej”

POKOJOWĄ nagrodę otrzymali premierzy Indii i Pakistanu za ich pokojowe eksplozje bomb atomowych.

Na podstawie http://www.improbable.com/airchives/airchives-top.html
przygotował Witold Mozga  mozgaw@rocketmail.com

Praca wpłynęła do ChemFana: 09-12-99

Menu2